Ulubione modele według Ronniego Fiega

Gdybyś był Ronniem Fiegiem i znał wszystkie sneakersy na świecie – które byłyby Twoją ulubioną parą?

Ronnie Fieg to zdecydowanie jedno z najgorętszych nazwisk w sneakersowym świecie.

Jest on jednym z najbardziej znanych projektantów kicksów na Ziemi i totalnym autorytetem wśród wszystkich sneakerheadów.

Dziś dowiecie się, które modele ceni on sobie szczególnie i które darzy znacznie większą sympatią.

Asics Gel-Lyte III Emerald

Jak sam przyznaje, bardzo chciał dostać buty Reebok Pump, ale zamiast nich jego mama wróciła ze sklepu z parą Asics Gel-Lyte III. Na początku ich nie lubił, ale po tym, jak zaczął je nosić, nigdy ich nie zdejmował. Nosił je tak długo, dopóki nie pojawiły się dziury w wyściółce skarpetki. Gel-Lyte III to także pierwszy model sneakersów, z którym Fieg współpracował jako projektant, dlatego też mają one bardzo szczególne miejsce w jego sercu.

asics
źródło: ronniefieg.com

Jordan 1 „Bred”

„Jedynki” to ulubione buty Jordan Ronniego. Można stwierdzić śmiało, że to od nich rozpoczęła się cała sneakersowa gra i ogólna popularność butów do koszykówki. Jest to również model kicksów, który znacznie przekroczyła swoją dyscyplinę i stał się sylwetką akceptowaną na wszystkich poziomach mody. Kolorystyka „Bred” jest ulubionym zestawieniem barw Fiega, ponieważ jest maksymalnie klasyczna, a także dlatego, że marka Nike była w stanie obrócić całą swoją kampanię marketingową właśnie wokół tej odsłony pierwszych kicksów Michaela Jordana. Wszystko w tym bucie jest po prostu ponadczasowe!

jordan bred
źródło: www.flightclub.com

Air Max 95 Neon

Buty Nike Air Max 95 to podstawowy model sneakersów wśród nowojorczyków. Pojawił się także w najbardziej wpływowym okresie życia projektanta, kiedy to dopiero zapoznawał się z rzeczami i modelami, które ostatecznie ukształtowały jego modowy gust i światopogląd raz na zawsze. Jak twierdzi sam Ronnie, szaro-neonowa kolorystyka tych kicksów zdecydowanie wyprzedziła swój czas i doskonale odegrała projekt ich sylwetki.

air max
źródło: www.flightclub.com

Szare New Balance 990 V2

Według Fiega istnieje tylko kilka rzeczy bardziej klasycznych niż szare buty New Balance. Ulubioną sylwetką tego projektanta jest model z linii 990 V2. Oprzyrządowanie i systemy zastosowane w tym modelu nadal wydają się być futurystyczne, nawet dzisiaj, co mówi wiele o wyjątkowości tych sneakersów.

new balance
źródło: nicekicks.com

Adidas Superstar

Ten sneakersy są już na zawsze zakorzenione w kulturze hip-hopu i są jednym z pierwszych modeli kicksów, które powszechnie zostały zaakceptowane na ulicach przez osoby w każdym wieku i o różnych stylach. Jego zdaniem jest to najbardziej klasyczna sylwetka marki Adidas i na zawsze będzie istotna w sneakersowym świecie. Nie ma innego modelu, który miałby na czubku cholewki nosek na kształt skorupy czy muszelki. Adidas Superstar jak żaden inny but jest natychmiast rozpoznawalny i nikt nie potrafi go powielić.

adidas superstar

Czy lista Ronniego pokrywa się z Waszą listą ulubionych modeli kicksów?

Leave a Comment