Opublikuj swoje kicksy!

Chcesz wrzucić swoje sneakersy na Insta? Najpierw sprawdź, jak zrobić to dobrze!

A więc stałeś się właścicielem rzadkiej wersji popularnego modelu kicksów? A może udało Ci się znaleźć w secondhandzie oryginalne Air Maxy z 1997 roku? Tak czy siak z pewnością chciałbyś podzielić się swoją obuwniczą dumą na Instagramie, aby wszyscy znajomi wiedzieli, jak wielkim jesteś szczęściarzem! Pamiętaj jednak, aby zrobić to dobrze, by nie przynieść sobie wstydu. Oto kilka wskazówek, jak udostępniać swoje buty na Instagramie, aby zbierały tylko i wyłącznie ogrom lajków.

Instagram to w zasadzie jedna wielka 24-godzinna wiadomość. Dużą częścią tej wiadomości jest chwalenie się i pokazywanie swojego cudownego życia, wyjazdów, kolorowch śniadań, wypracowanego na siłowni brzucha czy ukochanego psa. Instagram to jednak także najświeższe, najnowsze, najczystsze i najrzadsze kicksy. I choć ich odbiór jest zwykle bardzo pozytywny, to istnieją pewne podstawowe reguły. Oto kilka nakazów i zakazów upubliczniania butów sportowych na tym portalu społecznościowym.

Rada 1: Użyj aparatu w telefonie

Nie ma nic bardziej szpanerskiego niż publikowanie wizerunku swoich nowych Jordanów przy użyciu zdjęć zrobionych profesjonalną lustrzanką. Serio – wystarczy, że użyjesz aparatu, który masz w telefonie komórkowym! Cały proces publikacji zdjęcia nie powinien trwać dłużej niż 60 sekund. Jeśli tak jest – zdecydowanie przesadzasz. Publikacja ma mieć charakter spontaniczny, naturalny i na luzie. Nie umawiaj się na sesję zdjęciową z profesjonalnym fotografem, aby uwiecznić swoje rzadkie Nike Air Force 1 – to wieje tandetą!

nike WMNS

Rada 2: Nie rób zdjęć z góry

Sneakersy nigdy nie będą wyglądać na fotogeniczne na Twoich nogach. Ich najlepszą formą prezentacji jest ustawienie szykownej kompozycji – czegoś w rodzaju martwej natury. Jeśli jednak już bardzo chcesz umieścić zdjęcie z całą stylizacją, przynajmniej użyj samowyzwalacza i nie rób fotki z perspektywy twarzy. W dodatki upewnij się, że Twoje nogawki są na właściwym miejscu i nie zasłaniają połowy cholewki.

Rada 3: Bądź konsekwentny, ale nie sztuczny

Pewnie fotografując swoje nowe kicksy chcesz znaleźć niezawodne ustawienie z czystym, prostym tłem bez wzorów. Pamiętaj jednak, że na pewno tym, czego nie chcesz, jest użycie tej samej lokalizacji, kątów i filtrów za każdym razem. Niech to sam but stanie na czele zdjęcia i będzie jego głównym bohaterem! Pomyśl, czym się wyróżnia na tle innych modeli! Ma wspaniały język? Zrób na niego zbliżenie, aby to zaprezentować. A może piękne naszywki na cholewce są jego mocną stroną? Podeszwa jest ozdobiona obłędnym neonowym nadrukiem? Koniecznie zaznacz to na strzelanej fotce!

adidas buty

Rada 4: Nie używaj gotowych filtrów

Filtry zmieniające światło i kontrasty na zdjęciu oferowane przez Instagram to Twoi najbliżsi sprzymierzeńcy. Oczywiście możesz zwiększyć jasność za fotki za jednym dotknięciem i odrobinę podkręcić jej kontrast, ale nie przesadzaj, bo twoje zdjęcia zaczną wyglądać zbyt ostro. Przede wszystkim unikaj filtrów oferowanych przez aparat. Mogą sprawić, że kolory Twoich butów będą wyglądały na sztuczne lub mocno przygaszone.

Rada 5: Używaj naturalnego światła

Słońce jest najlepszym źródłem światła dla wszystkich zdjęć i fotografowanych obiektów. Znajdź dobrze miejsce na zewnątrz lub w pobliżu okna, aby zrobić zdjęcie swoich najnowszych butów Air Jordan. Co więcej, aparat w telefonie działa znacznie lepiej, gdy ma naturalne światło, dzięki czemu zdjęcia są dużo czystsze, a kolory bardziej dokładne.

adidas

Rada 6: Nie przesadzaj z hashtagami

Z reguły to wygląda w ten sposób: #sneakers #nike #jordan #nowiutkie #kicksy #limited #edition #tylkomoje #bling #bling #jordanki #AirJordan #butynike #jordanbrand #retro #airjordan3 …#jestemirytujący

Strzeż się przed takim postępowaniem! Pamiętaj, że istnieją już miliardy kont na Instagramie poświęcone najnowszym, najgorętszym wydaniom sneakersowym. Nie chcesz zatem zaśmiecić dodatkowo swojego profilu czymś, co jest już masowo udostępnione. Użyj maksymalnie czterech fajnych i chwytliwych hashtagów związanych ze swoimi emocjami. Dodaj do tego nazwę modelu  i gotowe. Większe ilości rzuconych haseł mogą być świetnym rozwiązaniem, jeśli chcesz się upokorzyć i być odbierany jak totalny świr. Pamiętaj – zdrowe podejście i fajny umiar to podstawa sneakersowego stylu!

nike

Leave a Comment