Nike BLAZER – ponadczasowy klasyk

Nike Blazer

Nike Blazer to model doskonale znany każdemu kolekcjonerowi na świecie. W Polsce jest zdecydowanie mniej rozpoznawalny od Air Max 1 lub Air Max 90, przez co rzadziej spotykany. Dzisiaj przybliżę historię tego buta.

Pierwsze Nike Blazer pojawiły się na półkach sklepowych w 1972 roku. Zaprojektowano je specjalnie z myslą o koszykówce. Choć trudno w to uwierzyć to w tamtych czasach były zaawansowane technologicznie. Na parkietach reprezentował je między innymi George Gervin znany tez jako „Iceman”.

Projektanci umieścili charakterystyczną dużą „łyżwę” po obu stronach buta. Pamiętajmy, że logo Nike nie było wtedy powszechnie znane. Blazery produkowano z trzech materiałów. Mamy zatem wersje skórzane, zamszowe oraz płócienne. Opisywany model dostępny jest również w wersji low, mid oraz high.

W naszym Sneakersie czeka na was Nike Blazer MID PRM. Ciemno szary zamsz (ironstone) ze swooshem w kolorze postarzałej bieli (etai). Delikatnie pożółknięta podeszwa dodaje butom smaczku vintage. Świetna propozycja dla ludzi reprezentujących streetwearowy styl i doceniających pierwsze kultowe modele.

Sprawdźcie nasze fotki i wracajcie do korzeni.

Nike Blazer

Nike Blazer

Nike Blazer

Nike Blazer

Nike Blazer

Nike Blazer

Leave a Comment