Jak zarobić więcej na kicksach?

Potrzebujesz kasy? Zainwestuj w buty sportowe! Stosując kilka naszych prostych rad zarobisz na nich krocie!

Co ma w sobie but sportowy, że ludzie są gotowi płacić za niego wielokrotność swej pensji? Tego nie do końca jesteśmy w stanie zdefiniować, jednak jeśli tylko znajdziesz właściwą parę butów, która będzie szaleńczo poszukiwana przez grupę sneakerheadów, możesz niebawem wpłacić na swoje konto bankowe pulę pieniędzy z dużym zyskiem.

Jeśli jesteś sneakerheadem – lub po prostu kimś, kto kocha kulturę sneakersową, to już jesteś w doskonałej pozycji, aby uczynić swoją pasję lukratywnym biznesem. Pamiętaj, że sneakersy z limitowanej edycji lub z najnowszej kolaboracji są jak wszystkie inne białe kruki wśród kolekcjonerów i mają ogromną wartość dodaną, która oczywiście przekłada się na… pieniądze!

sneakers

Pamiętaj zatem: jeśli znajdziesz i upolujesz świeżutką parę jedynych w swoim rodzaju kicksów, nie sprzedawaj ich pochopnie! Wiedz, że możesz odsprzedać je światu miłośników butów w taki sposób, by uzyskać pokaźny zysk. Żeby nie było zbyt kolorowo miej jednak świadomość, że zarabianie pieniędzy na sprzedaży sneakersów zajmuje dużo pracy i wymaga mądrej strategii.

Oto prosty przewodnik dla początkujących, który zapewni Ci sukces sprzedaży:

Zanim zaczniesz

Jeszcze zanim uruchomisz swój biznes odsprzedaży sneakersów, poznaj podstawowe zasady jakie panują wśród odsprzedawców sneakersów. Pierwsza z nich? Kupuj taniej, sprzedawaj drożej! Jeśli posiadasz ciekawy model kicksów, który jest stary lub rzadki, prędzej czy później ktoś Ci za niego sporo zapłaci! Pamiętaj, że największe firmy sportowe każdego roku wypuszczają na rynek niewielką liczbę limitowanych edycji. Jako sprzedawcy sneakersów, Twoją motywacją i bazą do uzyskania zadowalającego zysku jest pewność, że kupujesz daną parę butów za możliwie najniższą cenę. Co robisz potem? Wkraczasz na giełdę lub portal aukcyjny do sprzedaży z dużo wyższą ceną. Najpierw jednak sprawdź, ile woła za dany model Twoja konkurencja i ustal swoją cenę mądrze. Zrób lepsze zdjęcia od nich, dodaj szerszy opis i po prostu wyglądaj wiarygodnie. Wówczas będziesz mógł zarobić więcej niż oni za tę samą parę kicksów. Śledzenie takich stron www dla sneakerheadów, jak SneakerCon może dać ci lepszy wgląd w ten świat i jego prawa.

air max deluxe
Oto kicksy, które potrafią kosztować nawet 900 złotych!

Rozważ swój model biznesowy

Dla niewprawnego oka rynek sneakersów może wydawać się dość prosty – kupujesz parę sneakersów, potem je sprzedajesz. Jest w tym jednak znacznie więcej planowania i strategii, które muszą mieć miejsce jeszcze zanim zbudujesz swój ekwipunek. Oto kilka modeli biznesowych do wyboru:

Model „Flip”: Kupuj tylko prawdziwe klasyki, takie jak Air Jordan I, Air Jordan II lub Air Jordan III. Następnie sprzedaj je za co najmniej trzykrotność ceny zakupu.

Model „Rozmiar”: Poluj na buty o trudnym do dostania rozmiarze i wykup wszystkie. Czy ktoś poszukuje rozmiaru 44? Akurat będą tylko w Twoich rękach!

Model „Nowy na rynku”: Skup się na nowych wydaniach kicksów, takich jak reedycja Air Jordan 4 Royalty. Zarobisz sporo!

Model „Regionalny”: Skoncentruj swoje wysiłki na kicksach sprzedawanych tylko w określonym kraju, prowincji lub mieście. Wiedz, że na przykład kultura sneakersów w Hongkongu eksploduje, a w Japonii są wydawane unikatowe wersje kultowych butów Nike. Pamiętaj: tylko w ubiegłym roku sprzedaż detaliczna butów sportowych w Hong Kongu wyniosła prawie 55,9 miliarda dolarów. Warto sprowadzić te modele i zarobić na nich krocie tutaj na miejscu!

nike 97

Jak zdobyć nowe modele butów do odsprzedaży?

Gdy już zdecydujesz, jakie sneakersy chcesz sprzedawać, następnym krokiem będzie zdobycie tych cennych egzemplarzy.Oto podstawowe strategie, które są wykorzystywane przez najlepszych dystrybutorów sneakersów Air Jordan:

1. Camp Out

Gdy dowiesz się o premierze butów, które chcesz kupić, możesz rozbić obóz przed sklepem, abyś był jedną z pierwszych osób w kolejce, gdy sklep zostanie otwarty. Jeśli ten aspekt kultury sneakersów nie pasuje do Twojego stylu bycia, zawsze możesz zapłacić komuś innemu, aby poczekał za Ciebie w kolejce.

2. Stalking online

Doświadczeni dystrybutorzy sneakersów ustawiają sobie powiadomienia na Twitterze czy Facebooku, aby nie przegapić momentu, w którym sprzedawcy butów online ogłaszają premiery. Wiedz, że także sprzedawcy detaliczni korzystają z Twittera i innych Social Mediów, aby wyświetlać informacje o sprzedawanych przez siebie modelach.

3. Kup bota

Żeby była jasność – nie pochwalamy tego pomysłu! To znacznie psuje nasz sneakersowy rynek i jest wielkim oszustwem. Jeśli jednak mega poważnie podchodzisz do upolowania swoich sneakersów przed konkurencją, możesz zainwestować kilkaset dolarów w program komputerowy, który przeszuka wszelkie strony internetowe i zarezerwuje wymarzone modele butów dużo szybciej niż jakikolwiek człowiek.

air jordan

Zdecyduj jak sprzedawać i dostarczać buty klientom

Gdy już kupisz kicksy na sprzedaż, następnym krokiem będzie wybranie, w jaki sposób powiedzieć o swoim zamiarze sneakerheadom. Musisz mieć również sposób na prezentację wszystkich zgromadzonych u siebie par. Oto parę z opcji.

1. Korzystaj z mediów społecznościowych

Media społecznościowe mogą być potężnym, opłacalnym narzędziem marketingowym promującym Twój biznes odsprzedaży kicksów. Są osoby, które używają tylko i wyłącznie Instagrama i Twittera do odsprzedaży sneakersów. Po opublikowaniu zdjęć swoich najnowszych modeli, czekają na reakcje swoich fanów, którzy składają swoje oferty. Tymczasem płatności są przetwarzane w czasie rzeczywistym za pośrednictwem PayPal lub podobnych narzędzi finansowych. Po otrzymaniu płatności, dostarcza się sprzedane kicksy kurierem do klienta.

2. Znajdź legalne portale z przesyłkami

Jeśli nie chcesz bezpośrednio kontaktować się z klientami, zostaw ten proces w rękach kogoś innego. Weryfikowane witryny, takie jak Allegro czy zagraniczny Flight Club pomogą Ci sprzedać sneakersy męskie i damskie i uzyskać zabezpieczenie w przypadku prób oszustwa ze strony nieuczciwego klienta. Pomóc może Ci również dobry stary eBay, w którym być może będziesz musiał wykonać trochę więcej operacji niż w przeznaczonych do sprzedawania butów witrynach, jednak będziesz miał dużo więcej kupujących do wyboru, tym samym zwiększając swoje szanse na pozytywne zamknięcie transakcji przy zachowaniu znacznej marży i nie płaceniu prowizji.

3. Użyj aplikacji

Istnieje wiele renomowanych aplikacji, które ułatwiają odsprzedawanie sneakersów dzięki świetnym zdjęciom i inteligentnie ustalanym cenom. Na przykład aplikacja Goat jest obecnie jednym z najbezpieczniejszych sposobów kupowania i sprzedawania sneakersów. Oferuje ona bezpłatną usługę weryfikacji wszystkich towarów, zapewniając klientów, że Twoje kicksy są autentyczne i zgodne z opisem. Slang to kolejna świetna aplikacja dla sprzedawców sneakersów. Niestety nie spotkaliśmy się jeszcze z aplikacją dedykowaną na Polskę i w naszym rodzimym języku.

A więc jak widzisz, istnieje mnóstwo okazji, aby odsprzedać sneakersy za spore pieniądze. Korzystając z tych wskazówek, będziesz w tym biznesie prawdziwym wyjadaczem i prędko pomyślisz o rzuceniu swojej dotychczasowej pracy! Powodzenia!

nike air max

Leave a Comment