Jak nie kupować sneakersów

Przyszła pora na kupno nowej pary butów sportowych? Dowiedz się jakie błędy popełnić, aby nie być zadowolonym z najnowszego nabytku.


Sneakersy, choć niemal niezniszczalne, ostatecznie kończą swój żywot po kilku sezonach intensywnego noszenia i domagają się swojego zmiennika. Druga opcja to po prostu poszerzenie swojej kolekcji o nową parę, która będzie pasować do zupełnie innych stylizacji lub sytuacji. Oto kilka rad, którymi musisz się kierować, jeśli chcesz źle wybrać swoje nowe kicksy.

Nie sprawdzaj rozmiarówki danej marki

Po co Ci wiedzieć czy buty Adidas w rozmiarze 38 mają długość 24,5 centymetrów, jeśli w przypadku butów Nike Air Max taka długość wkładki odpowiada rozmiarowi 40? Zaoszczędź swój cenny czas i nie marnuj go na zagłębianie się w nudne i skomplikowane tabelki z rozmiarówką. Kup nowe buty w standardowym dla siebie rozmiarze i mocno zawiąż te zbyt duże, lub podwiń palce w tych nieco za małych. Pamiętaj też, że różnicę zawsze możesz wyrównać grubą lub cieniutką skarpetką!

Nie zastanawiaj się do czego ich potrzebujesz

Kto by się martwił tym, czy w butach Converse dobrze się biega i czy Nike Free nadają się do koszykówki. Buty sportowe to buty sportowe i ważne przecież jest to, aby miały gumową podeszwę i sznurowadła. Później pomartwisz się kontuzjami stawów płynącymi z braku odpowiedniej amortyzacji czy siniakami od upadku przez nieodpowiednią perforację podeszwy.

Nie analizuj kolorystyki

Jaskrawożółte sneakersy z czerwoną podeszwą do pracy? Dlaczego nie! Kto by się przejmował ewentualnymi uwagami od przełożonego. Nie dziw się również krzywymi spojrzeniami przechodniów, gdy będziesz przemierzać miasto w Nike Air Force w panterkę połączonych z fioletowymi spodniami. Z pewnością wyznaczysz nowe trendy i już w przyszłym sezonie wszyscy podążą Twoim śladem! Dobieranie butów pod kątem swej garderoby jest passe i z pewnością nie naraża Cię na nieudane stylizacje.

sneakersy

Leave a Comment